MENU

İlaçlama Hizmetleri

Çevre ve insan sağlığını tehdit eden birçok hastalığın taşıyıcısı olan haşereler ve kemirgenler ile birlikte yaşamak zorunda değilsiniz. Günümüz teknolojisini takip ederek, çevreye ve bizlere zarar vermeyen uygulama yöntemleri ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Uygulamalar, Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’ de belirtilen şartlar doğrultusunda, Biyosidal Ürün Uygulama Sertifikasına sahip uzman ekibimiz ile yönetmelikte belirtilen ruhsatlı ilaçlar ile yapılmaktadır.

Uygulama Yöntemleri;

Jel Uygulama: Jel ilaçlar bir tüp içerisinde bulunur ve itenek sayesinde uygulama yapılır. Bu ilaçlar kalitesine göre farklılık gösterebilir. Haşerelerin sevdiği çekici gıdaların bulunduğu pastane, fırın, lokanta gibi ortamlarda çok etkili bir üründür. Jel formülasyondaki ilaçlar sprey uygulamalarda olduğu gibi temas yoluyla haşereleri öldürmezler. Çekici özelliği olan jel ilaçların amacı haşerelerin bu yemi yemesini sağlamaktır. Yemi yiyen haşere hemen ölmez, bir süre daha yaşar ve genellikle yuvasında ölür. (Haşereler birbirlerinin dışkılarını ve ölülerini yerler) bu yemlere ulaşamayan diğer haşereler diğer ölen haşereleri yediklerinde zincirleme bir etki göstererek ölümler gerçekleşip sorun bitecektir. Jel uygulamada herhangi bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. İlaçlama sonrasında evden ayrılmanıza gerek olmadığı gibi temizlik yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Kokusuz olması nedeni ile uygulama sonrası ortamı havalandırmaya gerek kalmayacaktır. 

Sprey Uygulama: Bu uygulamada kokulu veya kokusuz ilaçlar kullanılmaktadır. Bu ilaçlar konsantre ve kullanıma hazır solüsyon haldedir. Temas yolu ile öldürme özelliği vardır. Bu uygulamada kullanılan ilaçlar ortalama 30 gün boyunca etkinliğini devam ettirir. Böylece haşerelerin ve yumurtadan çıkan ve çıkacak yavru böceklerinde ölümü gerçekleşecektir. İlacın etkinliğinin devamı için bu süre içerisinde ilaçlanmış bölgenin yıkanmaması ve silinmemesi gerekmektedir.

Kemirgen ilaçlaması: Yaşadığımız alanlara yerleşerek sağlığımızı tehdit eden fareler. Yaşam alanlarımızı istila ederek maddi ve manevi olarak bizlere zarar verirler. Dünya’nın her yerinde varlığını gösterirler. Lağım fareleri genellikle lağım ve kanalizasyon gibi ortamlarda yaşarlar ve herhangi bir ortama girdiklerinde yaşadıkları alanlardaki bakteri ve virüsleri bizim yaşam alanlarımıza taşırlar. Ev fareleri çöplüklerde artık yiyeceklerden beslenmeyi tercih ederler. Atıklarda oluşan mikropları evimize taşır ve hastalık yayarlar. Çatı fareleri, tavan arası, kuytu köşeler ve loş alanlara yuva kurarak hızla çoğalır ve kısa bir süre içerisinde kontrol edilemez bir hal alırlar. Kemirgenlerden kurtulmak için ilaçlamanın yanı sıra gıdaların mutlaka kapalı tutulması gerekmektedir. Dış alan ile temas olan delik ve yarıkların mutlaka kapatılması gerekir. Kemirgen ilaçlamasında uygun yöntem kullanılarak sorunun bitmesi sağlanmaktadır. Bu yöntemlerden biri sıvı uygulamadır. Sıvı kemirgen ilaçlaması esnasında ya su bazlı ya da gaz bazlı ilaçlama yapılması tercih edilebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı bu ürünler aslında fare zehrinin sıvılaştırılmış, konsantre versiyonudur ve aynı zamanda mekanı iç ve dış dezenfekte etme özelliğine de sahiptir. Bir diğer yöntem ise kemirgen yem istasyon yöntemidir. İçerisine fareleri istasyona çekmek için çekici gelen yemler konularak yapılır. Fareler bu yemler sayesinde istasyona girerek yemi yerler ve ölürler.

WhatsApp ile iletişime geç
TEKLİF AL 0212 222 83 10
0533 368 44 33